Zpět do Archívu aktualit

Premiér: Důchodová reforma je nutná, diskuse o stabilizaci důchodového

Pan prezident má na svůj postoj právo, které vyplývá z Ústavy. Chtěl bych však zdůraznit, že vláda plní svoje programové prohlášení. V něm je zakotven i vznik druhého pilíře jako součást důchodové reformy, která ve výhledu finančně stabilizuje důchodový systém.

Dlouhodobé neřešení strukturálních reforem z éry vlád sociální demokracie, kam patří i změna důchodového systému, není nadále udržitelné. Diskuse o stabilizaci důchodového systému se v České republice vede více než patnáct let. Tato vláda přestala přešlapovat na místě a předložila řešení, jehož základní principy obsažené v předcházejících legislativních normách pan prezident nevetoval.

Vyšli jsme vstříc opozici dobrovolnou účastí v systému a možností zavést předdůchody. Pokud přesto opozice nesouhlasí, je to z její strany jen politikum a výmluvy nedělat ve skutečnosti nic. Pan prezident určitě ví, že některé jeho kroky, vycházející z argumentace opozice, nepřispívají k politické stabilitě vlády.

Petr Nečas, předseda vlády

Zdroj: Vláda ČR

SOMMER ACCOUNTING s.r.o. – nadstandardní certifikované služby - mzdy, personalistika, účetnictví, daně, audity, účetní poradenství, mzdové a personální poradenství - vše pro váš firemní růst.

Reference

Aspira Invest

Aspira Invest

V letech 2000 až 2016 patřila mezi naše klienty celá řada tuzemských i zahraničních firem.

Rychlý kontakt

Pevná linka+420 326 214 000
+420 326 214 001
Fax+420 326 214 009
Tvorba webových stránek WEBOLUTION.cz

SOMMER ACCOUNTING, s.r.o., Mladá Boleslav     ©2013 - 2016  Všechna práva vyhrazena.