Optimalizace podnikových procesů

Optimalizace firemních procesů má za cíl zvýšení podnikové efektivity. Může se jednat o optimalizaci vybraného procesu v podniku nebo komplexní optimalizaci procesů v celé šíři. Výsledkem je hodnocení výkonnosti řízení jakosti ve společnosti a přínosu práce pro podnik. 

Optimalizace procesů je určena pro každou společnost se zájmem efektivně využívat své zdroje.

 

Optimalizace pro zvýšení konkurenceschopnosti podniku

Konkurenční potenciál firem je stěžejním faktorem udržení dynamiky podnikání. Pokud výkonnost Vaší firmy klesá a stává se méně konkurenceschopnou, nastal ten pravý čas na prověření jednotlivých firemních procesů a zvolení vhodné metody jejich optimalizace. 

Při hodnocení efektivity procesů vyhodnocujeme jejich výkon, složitost a rychlost.

 

Jakými nástroji lze procesy optimalizovat

Proces optimalizace realizujeme pomocí uvedených metod, jimž předchází důkladná analýza procesů firem. Společným cílem je zvýšení celkové efektivity podniku.

Redesign procesů

Redesign procesů představuje metodu vylepšení nebo změny stávajících firemních procesů. Cílem redesignu procesů je optimalizovat průběh a organizační zajištění procesů společnosti, zkvalitnění výstupů procesů a zajištění efektivního čerpání zdrojů, tzn. čas, náklady a personál.

Reengineering podnikových procesů

Tato metoda BPR (Business Process Reengineering) představuje skokové zlepšení radikální změnou procesů v organizaci, kdy dochází k nahrazení stávajících neefektivních procesů za procesy nové, daleko efektivnější.

Řízení kvality

Procesy pro řízení kvality představují metodu průběžného zlepšování firemních procesů.

 

Optimalizace procesů – návrhy a realizace

Jsme připraveni Vám nabídnout vypracování důkladné analýzy firemních procesů (zjištění současného stavu a identifikace potenciálu ke zlepšení) a vypracovat návrh na vhodnou metodu optimalizace včetně následné realizace optimalizace procesů (zavedení optimalizovaných procesů, definování odpovědností, stanovení výkonnostních ukazatelů, minimalizace bezhodnotových procesů) atd.


Zavolejte nám, položte dotaz, sjednejte si schůzku prostřednictví formuláře, zadejte nezávaznou poptávku pomocí Kontaktního průvodce. Rádi Vám poskytneme odborné služby v oblasti účetnictví, mezd a personální agendy.

SOMMER ACCOUNTING s.r.o. – nadstandardní certifikované služby - mzdy, personalistika, účetnictví, daně, audity, účetní poradenství, mzdové a personální poradenství - vše pro váš firemní růst.

Tvorba webových stránek WEBOLUTION.cz

SOMMER ACCOUNTING, s.r.o., Mladá Boleslav     ©2013 - 2016  Všechna práva vyhrazena.